UNESCO Kültür Mirası


18 Aralık 2018 tarihinde DEÜ Rektörlüğü-DESEM Bordo Salon’da düzenlenen “UNESCO Kültür Mirası” toplantısı da ülkemiz açısından büyük önem taşıyan bu konuya dikkat çekme ve farkındalık oluşturma amacıyla gerçekleştirilmiştir.

Farkındalık toplantısı, İZİSYÖM Müdürü Doç. Dr. Yunus Emre Özer ve İzmir İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Murat Karaçanta’nın açılış konuşmalarıyla başlamıştır. Moderatörlüğü DEÜ Ege Bölgesi Kültür Varlıkları Uygulama ve Araştırma Merkezi (EKVAM) Müdürü Prof. Dr. Ergün Laflı tarafından gerçekleştirilen toplantıda Efes Müzesi Müdürü Efes Alan Başkanı Cengiz Topal, İzmir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Araştırma ve Eğitim Şube Müdürü Nihal Kadıoğlu Çevik, İzmir Kalkınma Ajansı Tanıtım ve Dış İlişkiler Birim Başkanı Çağdaş Güneş ve Bergama Belediyesi UNESCO Dünya Mirası Birimi’nden Bülent Türkmen sunum yapmışlardır.

Sunumlarda UNESCO Kültür Mirası konusunda yapılan çalışmalar, UNESCO Kültür Mirası süreçleri, somut ve somut olmayan kültürel miras ve UNESCO Kültür Mirası konusunda verilen destekler ve işbirlikleri gibi konularda bilgiler verilmiştir.

 


Güncel Duyurular